Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+Základní informace

Základní informace o
PlayStation 4

Získejte základní informace o herním systému PlayStation 4 společnosti Sony včetně popisu hardware a možnostech zapojení. Klikněte pro více informací.

Ovládání herní konzole

Ovládání herní konzole
PlayStation 4

Poznejte všechny možnosti ovládání herní konzole Sony PlayStation 4 pro pohodlné a zábavné hraní her, za pomoci oblíbeného příslušenství. Klikněte pro více informací.

Hry pro herní konzoli

Hry pro herní konzoli
PlayStation 4

Vybraný seznam nejzajímavějších PS4 her určených pro herní konzoli PlayStation 4, které se vám bohatě postarají o dostatek kvalitní zábavy. Klikněte pro více informací.


Všechno, co jste kdy chtěli vědět o herní konzoli Sony PlayStation 4, ale neměli jste odvahu se na to zeptat...

Herní konzole Sony PlayStation 4

Základní informace o PlayStation 4

Herní konzole Sony PlayStation 4 je navržená pro oblast domácí zábavy a především ke hraní moderních her pro jednoho nebo i více hráčů. Jedná se o čtvrtou generaci herní konzole, jejíž historie sahá až do roku 1994, kdy byla vydána první verze úspěšné herní konzole PlayStation.

Popis hardware PS4

Herní konzole nové generace Sony PlayStation 4 je vybavená výkonným osmijádrovým procesorem AMD Jaguar na frekvenci 1.6 GHz, který navíc obsahuje grafický čip AMD Radeon s 256-bitovou sběrnicí o výkonu 1.84 TFLOPS. Herní systém PS4 zároveň disponuje velmi rychlou pamětí typu GDDR5 o velikosti 8 GB. Dobře optimalizovaný systém uzavírá interní Blu-Ray mechanika a uživatelský vyměnitelný HDD o kapacitě 500 GB.

Výkon herní konzole PlayStation 4

Dostatečný výkon herní konzole PS4 plně postačuje na hraní moderních her se zaměřením na vysoký detail a kvalitní efekty při Full HD rozlišení 1080p. PlayStation 4 je nejvýkonnější next-gen herní systém, který je aktuálně dostupný v oblasti herních konzolí a to včetně Xbox One.

Uživatelské prostředí PlayStation 4

Po zapnutí herní konzole na TV PS4 vás přivítá příjemné uživatelské prostředí PlayStation Dynamic Menu, které nabízí okamžitou možnost hraní her dostupných na Blu-Ray mediích nebo zakoupených v on-line službě PlayStation Store společnosti Sony / digitální distribuce.

PlayStation Network / PS Plus

On-line služba PlayStation Network / PSN umožňuje po připojení herní konzole PS4 k internetu stahovat další digitální obsah (hry, demoverze, aktualizace...) a díky podpoře PlayStation App se lze připojit z chytrého telefonu i tabletu. Pokud budete chtít hrát on-line multiplayerové hry je vyžadován placený přístup ke službě PlayStation Plus.

Uživatelské prostředí PlayStation 4

Konektory / zapojení PS4

 • HDMI / slouží k propojení s moderní TV
 • Ethernet / běžný síťový konektor RJ-45
 • WiFi / bezdrátová komunikace 802.11
 • USB / verze 3.0 pro další příslušenství

Kromě výše uvedených konektorů obsahuje herní konzole Sony PlayStation 4 také DVD / Blu-Ray mechaniku, Bluetooth 2.1, AUX port nebo digitální optický výstup SPDIF.

Další možnosti herní konzole

 • přehrávání Blu-Ray / DVD
 • prohlížení internetových stránek
 • on-line komunikace s přáteli
 • vzdálené hraní na handheldu PS Vita

Výše uvedený seznam možností herní konzole PS4 není zcela konečný, ze strany společnosti Sony dochází ke vzdálené aktualizaci firmware a postupně se tak otevírají další dovednosti.

Obsah balení PlayStation 4

 • herní konzole PS4
 • bezdrátový ovladač DualShock 4
 • monofonní sluchátka s mikrofonem
 • HDMI, USB a napájecí kabel

Kromě základního balení herní konzole Sony PlayStation 4 jsou k dispozici cenově výhodné balíčky s předem vybranými hrami, které jsou označovány jako PlayStation 4 Bundle.

Pořiďte si konzoli PlayStation 4 už dnes...
Ověřte jedním kliknutím aktuální dostupnost i cenu herní konzole


K základním prvkům herní konzole patří kvalitní příslušenství pro pohodlné ovládání her. S herním systémem Sony PlayStation 4 jste připraveni jednoduše ovládat velké množství her díky základnímu nebo doplňkovému příslušenství

Bezdrátový ovladač DualShock 4

Bezdrátový ovladač DualShock 4

 • Nový bezdrátový ovladač DualShock 4 patří k základnímu příslušenství herní konzole Sony Playstation 4. DualShock 4 zachovává osvědčený design s ideálními rozměry do ruky pro pohodlné hraní moderních her.
 • Běžné ovládací prvky včetně analogových páček, dotykové plochy a pohybového čidla doplňuje tlačítko pro sdílení vámi zachycených snímků nebo videa přímo ze hraní hry.
 • Vibrační motory vám zajistí intenzivní prožitky ze hry, které navíc může doplnit i nově zabudovaný mono reproduktor. Interní Li-Ion baterie se jednoduše dobijí dodávaným USB kabelem přímo v herní konzoli PS4.

Sony PlayStation 4 Camera

 • PlayStation Camera je doplňkové příslušenství, které reaguje na vaše hlasové povely a dokáže přihlásit uživatele rozpoznáním obličeje. Pomocí světelného Ligt Baru na ovladači DualShock 4, se také mohou přenášet vaše pohyby gamepadu do vybraných / podporovaných her.
 • Vaše Let's Play video umí Sony PlayStation 4 Camera obohatit vašim jedinečným hlasovým i obrazovým komentářem, který můžete sdílet s přáteli na internetu pomocí sociálních služeb (Facebook, Twitter...).
 • Všechny uvedené funkce zajišťuje dvojice kamer s pevnou ohniskovou vzdáleností o rozlišení 1280 × 800 bodů při 60 snímcích za sekundu a čtveřice velmi citlivých mikrofonů.

Sony PlayStation 4 Camera

Sony PlayStation Vita - Remote Play

Sony PlayStation Vita / Remote Play

 • Sony PlayStation Vita je zcela samostatná přenosná konzole, kterou můžete jednoduše používat pro vzdálené hraní všech moderních her ze systému PlayStation 4 bez použití televizoru / Remote Play.
 • Pro dostatečný počet ovládacích prvků (dotyková obrazovka a zadní panel, digitální tlačítka, analogové páčky, pohybový senzor...) slouží handheld PS Vita zároveň jako samostatný herní ovladač.
 • Ke streamování kvalitního obrazu a čistého zvuku se využívá moderní bezdrátová technologie WiFi, díky které můžete hrát své oblíbené PS4 hry i z jiného pokoje, než kde je umístěna herní konzole PlayStation 4.

DALŠÍ NABÍDKA PŘÍSLUŠENSTVÍ 


Dostupné nebo připravované hry pro Sony PlayStation 4 vytvářejí nezávislé i vysokorozpočtové týmy předních vývojářů a kromě známých her z jiných platforem se na PS4 vydávají exkluzivní AAA tituly, které si nezahrajete na jiné herní konzoli

 Metal Gear Solid 5Název hry: Metal Gear Solid 5
Výrobce: Kojima Productions
Průměrné hodnocení: 7/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Metal Gear Solid 5

Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes je špionážně akční hra (stealth akce), kde v roli Solid Snakea musíte osvobodit rukojmí z vojenské základny. Tento díl ze světa MGS je prologem k připravované hře Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, ve kterém si vyzkoušíte nový FOX Engine.

 inFamous Second SonNázev hry: inFamous Second Son
Výrobce: Sucker Punch Productions
Průměrné hodnocení: 8/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

inFamous Second Son

Akční hra v otevřeném světě, kde ovládáte mladíka (Delsin Rowe) s nadpřirozenými schopnostmi, který se postaví proti militantní vládní agentuře DUP, která ovládá celé město Seattle. Je pouze na vás zda budete konat ve jménu dobra nebo se necháte pohltit svými super schopnostmi.

 Killzone Shadow FallNázev hry: Killzone Shadow Fall
Výrobce: Guerrilla Games
Průměrné hodnocení: 7/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Killzone Shadow Fall

Exkluzivní hra na PlayStation 4 ze sci-fi prostředí Killzone. Hru si užijete jako střílečku z pohledu první osoby (first person / zkráceně FPS), kde proti sobě stojí dva znepřátelené tábory (Helghast a Vektans). Vy jako Shadow Marshall máte za úkol zachovat mír mezi oběma stranami.

 Tomb Raider (Definitive Edition)Název hry: Tomb Raider
Výrobce: Crystal Dynamics
Průměrné hodnocení: 8/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Tomb Raider

Tomb Raider (Definitive Edition) přináší hlavní hrdinku Laru Croft na úplný počátek jejího velkolepého dobrodružství. V kůži mladé archeoložky se opět pokusíte zdolat všechny nástrahy, které vás čekají napříč odvážné cestě na tajemném ostrově až na samotnou hranici vlastních limitů.

 Metro ReduxNázev hry: Metro Redux
Výrobce: 4A Games
Průměrné hodnocení: 8/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Metro Redux

Vydejte se na neobyčejnou a nebezpečnou cestu do temných i spletitých tunelů metra postapokalyptické Moskvy, kde brzy zažijete tísnivou atmosféru při mnoha bojích o přežití s lidskými nepřáteli nebo velmi agresivními mutanty, kteří vždy útočí ve velkém počtu a začínají ohrožovat vaši stanici VDNCh.

 Watch DogsNázev hry: Watch Dogs
Výrobce: Ubisoft Montreal
Průměrné hodnocení: 7/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Watch Dogs

V otevřeném světě alternativního Chicaga budete v roli skvělého hackera a bývalého gangstera (Aiden Pearce) ovládat vyspělé technologie v boji proti nepřátelům, kteří ublížili vaší rodině. Zpomalte své nepřátele tím, že ovládnete bezpečnostní kamery, semafory nebo rozsáhlou elektrickou síť.

 DriveClubNázev hry: DriveClub
Výrobce: Evolution Studios
Průměrné hodnocení: 7/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

DriveClub

V závodní hře DriveClub zažijete jedinečnou atmosféru automobilových závodů, kde v týmové spolupráci budete bojovat o vítězství. Sestavte si vlastní tým těch nejúspěšnějších závodníků, se kterými společně trénujte a nezapomeňte vyzvat konkurenční klub k velkolepému závodu.

 FIFA 14Název hry: FIFA 14
Výrobce: EA Sports
Průměrné hodnocení: 8/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

FIFA 14

FIFA 14 vám dokáže nabídnout dokonalý virtuální zážitek díky PlayStation 4 přímo ve vašem obývacím pokoji. Vychutnejte si reálnou fyziku míče, dokonalou animaci a prožijte s vašimi přáteli neopakovatelnou atmosféru fotbalových zápasů s mnoha licencovanými fotbalovými kluby.

 Battlefield 4Název hry: Battlefield 4
Výrobce: Digital Illusions
Průměrné hodnocení: 8/10

Ověřit dostupnost na e-shopu: Alza.cz
Vyhledat nejnižší cenu na: Heureka.cz

Battlefield 4

Ve hře Battlefield 4 se postavíte svým online nepřátelům uprostřed velkolepé bitevní vřavy, kde se vám nabízí nespočet způsobů jak zvítězit nad nepřítelem. Kromě stěžejního multiplayeru nabízí hra i single-playerovou část, kde si užijete dynamické prostředí v moderním enginu Frostbite 3.

 Další oblíbené hry pro Sony PlayStation 4


Sony Playstation 4 je aktuálně nejvýkonnější herní konzolí, která zároveň nabízí dostatek herního příslušenství pro bezproblémové a pohodlné ovládání všech moderních her. V nabídce samotných her pro herní konzoli Sony PlayStation 4 najdete samozřejmě osvědčené herní tituly, a to včetně mnoha výjimečných her, které si exkluzivně zahrajete pouze na tomto oblíbeném herním systému.


O webu Digitální zítřek

Digitální zítřek přináší informace o nejlepších produktech ze světa moderních technologií, které jsou dostupné na našem trhu. S námi se už nikdy neztratíte v nepřeberné nabídce nejdůležitějších digitálních technologií zítřka.


Copyright 2013 - 2016 Digitální Zítřek, Všechna práva vyhrazena

Hosting zajišťují Autolepky   Webdesign a SEO © 2013 MK